Starbucks Kahveleri

Starbucks kahve çeşitleri, kahve severler tarafından severek tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. Tüm dünyada pek çok farklı ülkede sayısız şubesi bulunan zincirlerden Starbucks, ülkemizde de çok sayıda şubeye sahip bir marka haline gelmiştir. Türkiye’de yaklaşık toplamda 450 şubesi bulunan Starbucks kahveleri her geçen gün yeni kahve sevdalılarının damak zevkine hitap etmesiyle ünlenmiştir. Bu yazımızda son yılların en popüler kahve zinciri olan Starbucks şubelerinde kahve menüsü içinde hangi içeceklerin bulunduğunu öğrenmek için detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Starbucks Kahve Menüsü

Starbucks kahve listesi içinde her damak zevkine hitap eden kahve türlerini görmek mümkündür. Dünyanın dört bir yanındaki kahve tiryakileri tarafından severek tüketilen kahveleri özenle ve en kaliteli şekilde hazırlayan Starbucks, bu sayede kısa sürede geniş bir müşteri kitlesine de ulaşmayı başarmıştır.

Starbucks menüsü temelde 3 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar Starbucks kahve menüsünün de dahil olduğu sıcak içecekler, ayrıca soğuk içecekler ve Starbucks’ın özel dönemsel içecek türleridir. Sıcak içecekler menüsünde de espresso, espresso bazlı içecekler, filtre kahve, Türk kahvesi ve çaylar olarak sıralama görülmektedir. Ancak en çok tüketilen sıcak içecekler doğal olarak Starbucks kahvelerinden oluşmaktadır.

Starbucks Espresso

Starbucks espresso kahveleri, çok ince şekilde öğütülen 10 gram kahveden üretilmektedir. Bu miktardaki kahveye özel cihazla 9 bar basınç ile 90 C sıcaklıkta 30 ml suyun geçirilmesi ile demlenen kahve türüne espresso adı verilmektedir. Starbucks espressonun kendine has yoğun ve aromatik lezzetleri bulunur.

Starbucks Caffe Latte

Starbucks caffe latte kahveleri, bir veya iki shot espresso üzerine sıcak süt ilave edilerek elde edilen lezzetli bir kahve çeşididir. Bu kahve türünde süt tadı kahveye göre çok baskın olduğu için kahve sevmeyen kişiler bile Starbucks caffe latte’yi rahatlıkla ve keyifle içebilirler.

Starbucks Cappuccino

Starbucks cappuccino kahveleri de espresso bazldıır. Bir beya iki shot espresso üzerine sıcak süt ilave edilen Starbucks cappuccino kahvelerinin kendine has öne çıkan özellikleri bulunur. Bunların başında da bol süt köpüğü gelmektedir.

Starbucks Latte Macchiato

Starbucks latte macchiato kahveleri de espresso ile yapılan lezzetli kahve türleri arasında yer almaktadır. Bu karışımda geleneksel latte’nin tersine sıcak köpüklü süt üzerine bir veya iki shot espresso ilave edilmektedir. Bilindiği üzere macchiato kahve kültürüyle ünlü İtalyan dilinde leke anlamına gelmektedir.

Starbucks Caffe Americano

Starbucks caffe Americao kahveleri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tüketilen espresso bazlı kahveler arasında yer almaktadır. Starbucks’ın bu kahvelerinde espresso üzerine sıcak süt ilave edilerek damak zevkine uygun bir karışım elde edilir.

Starbucks Flat White

Starbucks flat white kahveleri, iki shot yoğun espresso üzerine çok az süt köpüğü ilave edilerek hazırlanmaktadır. Kahvesini bol sütle içmek yerine daha az süt lezzeti arayan kahve severlerin bir numaralı tercihidir.

Starbucks Dönemsel Kahveleri

Starbucks dönemsel kahveleri, o yılın kendi dönemine özgü baharat ve şurupların kahvelerle eşsiz uyumundan elde edilmektedir. Bu kahveler sürekli olarak satışa sunulmak yerine sadece kendi dönemi geldiğinde müşterilerle buluşturulmaktadır. En popüler Starbucks dönemsel kahveleri arasında Pumpkin Spice Latte, Peppermint Mocha, Christmas Blend, Toasted White Chocolate Mocha gibi kahve çeşitleri öne çıkmaktadır.

Starbucks Soğuk Kahve Çeşitleri

Starbucks soğuk kahve türleri de özellikle sıcak yaz günlerinin en çok tüketilen kahve çeşitlerinden olmaktadır. Genellikle sütlü karışımlardan oluşan Starbucks kahveleri arasında soğuk içecekler menüsünde; Iced Cappuccino, Caffe Mocha ve Frappuccino yer almaktadır.

27Kasım
2022

Abone Ol!

Bizden haberdar ol

WhatsApp!
1